W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i rekomendacja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w przedszkolu zostały wprowadzone procedury higieniczne. Dzieci zostały przeszkolone w zakresie prawidłowego mycia rąk oraz kaszlenia i kichania.

Prosimy aby Państwo utrwalali te umiejętności w domu. Codziennie  będą wydawane ręczniki papierowe do dyspozycji dzieci.  W obecnej sytuacji dzieci, nie będą korzystały z ręczników tekstylnych do odwołania. Prosimy o systematyczne przynoszenie  ręczników papierowych, suchych i mokrych chusteczek higienicznych.  W przypadku zauważenia  choroby u dziecka /podwyższonej temperatury, kataru, kaszlu/ prosimy  o nie przysyłanie dzieci do placówki. Jeżeli w/w objawy pojawią się podczas pobytu dziecka w przedszkolu, Rodzic będzie proszony o  wcześniejszy odbiór  dziecka z placówki i dopiero po okazaniu zaświadczenia, że choroba nie jest zakaźna  dziecko będzie mogło uczestniczyć w zajęciach  przedszkolnych.

Przypominam o obowiązku informowania przedszkola o zdiagnozowanych chorobach zakaźnych.

W przypadku nagłego zamknięcia przedszkola przypominamy państwu o możliwości skorzystania z zasiłku opiekuńczego wypłacanego przez ZUS.