Witajcie w  Zielonej Dolince

U nas dzieci się nie nudzą. Dbamy o ich spokój, bezpieczeństwo i rozwój. W budynku znajdują się  cztery przestronne i jasne  sale dydaktyczne. W  każdej są  kąciki wyciszające, funkcjonalne zestawy  meblowe, a także estetyczne maty podłogowe, na których przedszkolaki chętnie spędzają czas. Nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zabawki dają im szansę na rozwój intelektualny,  społeczny oraz emocjonalny. W trosce o rozwój dzieci wysokowrażliwych, w bieżącym roku szkolnym,  zakupiono sprzęt  do prowadzenia  zajęć z integracji sensorycznej. W bieżącym roku szkolnym pojawiły się także zajęcia z integracji sensorycznej dla chętnych dzieci prowadzone przez nauczycielkę z naszego przedszkola.

W trakcie zajęć nauczyciele korzystają z sprzętu audiowizualnego,tj.:tablicy interaktywnej, tabletów oraz komputerów stacjonarnych i  laptopów.  Z dotacji UNICEF zakupiono mobilną tablice multimedialną  do wykorzystania  w trakcie zajęć edukacyjnych miedzy grupami.  Dzieci uczą się  racjonalnego korzystania z  sprzętu multimedialnego, dostrzegając jego użyteczność, ale  zachowując  rozwagę i  umiar.

Od pierwszej grupy przedszkolaki mają możliwość korzystania oferty zajęć dodatkowych, m.in.: plastycznych, tatralnych  oraz sportowych, np.: zajęć z elementami karate w ramach programu Mali Wspaniali, gimnastyki korekcyjnej, poza tym  rytmiki,  logopedii i religii.

Posiadamy dużą salę rekreacyjną, w której odbywają się wszystkie uroczystości przedszkolne, a także zajęcia muzyczno-rytmiczne, gimnastyczne.

Należymy do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Dbając o zdrowe wyżywienie naszych wychowanków systematycznie unowocześniamy i modernizujemy naszą kuchnię, aby była  funkcjonalna i spełniała wszystkie normy i  standardy. Z wysoką starannością  opracowujemy co tygodniowe  jadłospisy  dla dzieci oraz przygotowywane posiłki ,zwracając uwagę na spożycie soli i cukrów w codziennej diecie dziecka. Respektujemy alergie pokarmowe.

W 2019r. uzyskaliśmy  złoty certyfikat  „Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia oraz wyróżnienie za utrzymanie wysokiej jakości przygotowywania posiłków i wieloletni wkład w kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności szkolnej.

W naszym ogrodzie przedszkolnym mamy  bezpieczny i funkcjonalny  sprzęt rekreacyjno- ogrodowy dla dzieci z dotacji UNICEF zakupiono nową huśtawkę tzw.” bocianie gniazdo„.Stale  wzbogacamy  zieloną przestrzeń   o nowe sadzonki drzew i krzewów, tworząc przyjazne  zielone  przestrzenie dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy do  naszej Zielonej Dolinki.