Ważna informacja
Drodzy Rodzice!
Z radością zapraszamy Was na drugą edycję warsztatów 🦸‍♀🦸‍♂ świadomego rodzicielstwa. Jest to projekt, którego celem jest przeprowadzenie serii spotkań z Wami jako Rodzicami – przyszłymi i obecnymi, dla których ważne jest, aby poprawić 🦋 jakość swojego rodzicielstwa, lub poradzić sobie z 🌪 wyzwaniami, które każdego dnia napotykacie na swojej drodze.
➡ Chcemy pokazać Wam dwie perspektywy:
🔶Po pierwsze, pomiędzy rodzicem i dzieckiem istnieje 🍃 przestrzeń, w której zadziewa się bardzo wiele. Każdy z nas ma swoje emocje, potrzeby i przekonania. Czasem są one wspierające, a czasem 🥨 wręcz przeciwnie. Ich ocena nie polega na skategoryzowaniu “zły” lub “dobry”, a raczej na taki, który wspiera, lub taki, który nie wspiera. Owa definiuje relację zarówno z dzieckiem, jak i relację do 💕 samego/samej siebie.
🔶Po drugie, aby wzrastać jako rodzic, należy wzrastać, jako człowiek, budować relację z samym sobą, ale przede wszystkim zadbać o swoje własne 🎈 wewnętrzne potrzeby i uczyć się zarządzać swoim własnym wnętrzem w 🧚‍♀ sposób zdrowy i wspierający.
W tym celu wybraliśmy metodę 🌼 IFS 🌼, jako uniwersalne narzędzie, pomocne zarówno w komunikacji z dzieckiem, czy partnerem, ale również w osobistej 🛤 ścieżce rozwoju i wspierania siebie samego w innych okolicznościach.
ℹ Prowadzącym warsztaty jest Mateusz Łętowski – praktyk psychoterapii Systemu Wewnętrznej Rodziny, ojciec trójki dzieci, trener i współtwórca wielu projektów opartych na uważności i komunikacji interpersonalnej 🙏
🔹 PROGRAM 🔹
Każde ze spotkań będzie miało swoje ❓ pytanie, które będzie swego rodzaju patronem spotkania. Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi, oraz przyglądać się mu z 🧩 różnych perspektyw
1⃣ Kim jest rodzic?
2⃣ Kim jest dziecko?
3⃣ Jaka jest rola rodzica w wychowaniu?
4⃣ Dobry rodzic, czyli kto?
5⃣ Czy dbając o siebie dbasz o dziecko?
6⃣ Granice: dbać o, czy stawiać?
7⃣ Relacja ze sobą, a relacja z dzieckiem.
8⃣ Wewnętrzne dziecko, zewnętrzny rodzic.
🔹 OGÓLNA STRUKTURA KAŻDEGO ZE SPOTKAŃ 🔹
🗣️ Otwarcie dyskusją: Rozpoczęcie każdego spotkania będzie polegać na aktywnym myśleniu, dającym uczestnikom możliwość rozpoczęcia procesów. Zastosowanie techniki majeutyki umożliwi interaktywną refleksję.
🧘‍♀ Medytacje i ćwiczenia: Poprzez medytacje oraz różnorodne ćwiczenia, uczestnicy będą wchodzić w temat spotkania, doświadczając go w praktyce lub odbijając go w sobie.
🧶 Rozwinięcie procesu: Ten etap będzie naturalną kontynuacją poprzedniego, umożliwiając pogłębione przemyślenia i prace nad inicjowanymi procesami.
🕘 Pomiędzy spotkaniami: uczestnicy otrzymają ćwiczenia do wykonania w domu, wspierające procesy uważności. Ćwiczenia te będą stopniowo prowadzić od samoobserwacji do interakcji ze światem.
🔷 INFORMACJE PRAKTYCZNE 🔷
📅 TERMIN
Zajęcia rozpoczną się 10 października o godzinie 17.00, czas trwania ok. 3 h
📗 CZĘSTOTLIWOŚĆ
Zajęcia odbywają się cyklicznie co drugi wtorek z przerwą świąteczną w grudniu. Cały cykl obejmuje 8 spotkań.
🗺 MIEJSCE
Siedziba Fundacji Veritas, ul. Skarbowców 23b
🪙 KOSZT
Warsztaty są dofinansowane ze środków fundacji Veritas. Koszt uczestnika to 500 zł za cały cykl 8 spotkań.
Jeśli cena warsztatów jest wyzwaniem materialnym, prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją.
☎ KONTAKT
→ radzi.rodzice@fundacja-veritas.pl
📝ZAPISY
→ Link do zapisów znajdziecie poniżej