Szanowni Rodzice,
Nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie„. Jego celem jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. W tym roku przygotowujemy paczkę dla dzieci przebywających w pogotowiu rodzinnym – pięcioletniego Alka i jego siostry Amelki (4,5 lat).
Marzenia dzieci, to:
- klocki Lego
- interaktywne autko policyjne
- interaktywna lalka (bobas)
- domek dla lalek
- gry planszowe i edukacyjne
- książki
- słodycze
Aniołkowe Granie to przestrzeń delikatna i oparta na wrażliwości. Dlatego zwracam szczególną uwagę, aby nie przynosić do paczek rzeczy używanych lub zniszczonych. Prezenty proszę przekazywać nauczycielom w grupach lub zostawiać w holu przedszkola. Akcja trwa do 30.01.2024 r.
Z poważaniem,
Katarzyna Jach
400 dzieci, z tego 100 poniżej 10 roku życia przebywa w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej intensywnie szuka rodzin zastępczych dla dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowe. A wszystko po to, żeby każde dziecko miało szansę na szczęśliwe dzieciństwo, dom, rodzinę, miłość i ciepło.
Rodzinna piecza zastępcza jest formą pomocy dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodziców naturalnych. Z reguły ma charakter tymczasowy, gdyż po przezwyciężeniu przez rodzinę naturalną trudności, które były powodem umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej, dziecko powraca do biologicznych rodziców. W sytuacji zaś, gdy nie zaistnieją warunki umożliwiające powrót dziecka do domu rodzinnego dziecko, po uregulowaniu jego sytuacji prawnej, może zostać przysposobione.
Rodzinna piecza zastępcza dzieli się na – rodziny zastępcze: spokrewnione (dziadkowie, rodzeństwo), niezawodowe (dalsza rodzina i obce osoby dla dziecka), zawodowe, w tym pełniące funkcję pogotowia rodzinnego oraz zawodowe specjalistyczne oraz rodzinne domy dziecka.